manisa-mezoterapi

MEZOTERAPİ

İçinde mineral,vitamin,antioksidan ve hyaluro- nik asit bulunan ilaçların karışımlar halinde mikroenjeksiyon tekniği ile cilt altına enjekte edilmesi yöntemidir. 3 çeşit mezoterapı vardır;

 • Yuz mezoterapisi
 • Saç mezoterapisi
 • Vucut mezoterapisi

Yüz Mezoterapisi (Mezolift) Nedir?

Yüz. boyun ve dekolte de oluşan yaşlanma etkilerini gidermek amaçlı yapılır. 2-4 haftada bir 4 seans uygulanır. Ortalama 4-6 seans sonrası 3-6 ayda bir tekrarı yapılabilir. Mezoterapı ile kollajen sentezi artar.kırışıklıklar azalır.cilt rengi ve tonu düzelir.

Yüz Mezoterapisi Nasıl Uygulanır?

Yüz mezoterapisinde uygulama öncesi cilt temizlenir ve dezenfekte edilir. İşlemden yarım saat önce anestezik

krem sürülür. Hazırlanan karışım çok küçük ve ince iğnelerle cilt içine verilir.

Yüz Mezoterapisi Kimlere Uygulanmaz?

 • Hamilelere
 • Emziren annelere
 • Deride aktif enfeksiyonu olanlara
 • Uygulanan maddeye karşı alerjisi olanlara yapılmaz

Saç Mezoterapisi Nedir?

Direkt olarak saç köküne uygulanan ilaçlı bir tedavi yöntemidir. İşlem sırasında ise ince uçlu iğneler kullanılır. Kullanılan ince uçlu iğneler yardımıyla deri altına ve saç köklerinin sıklıkla yer aldığı bölgeye uygulanan B12, kükürt, demir, elastin, biotin ve keratin yapı bileşenlerinden oluşan saç mezoterapisi ürünleri mikroenjeksiyon yöntemi ile uygulanır.

İşlem sonrası saçlarınız yeniden canlılığını kazanır ve dökülme probleminizin önüne geçilmiş olur. Köklerden saç telinin ucuna kadar alınan mezoterapı vitamini sonrası dökülmelerde ve saçların cansızlığında büyük oranda değişiklikler gözlenir.

Saç Mezoterapisi Kimlere Uygulanır?

 • Saç dökülme problemi olanlar
 •  Güçsüz ve kırılgan saçlara sahip olanlar
 • Kemoterapi gören hastalar
 • Saç ekimi yaptıran kişiler
 • Saçları genç yaşta dökülmeye başlayanlar
 • Kullanılan yanlış ilaçlar sonrası saç dökülmesi yaşayanlara uygulanabilir.

Saç Mezoterapisi Nasıl Uygulanır?

Saç mezoterapisi yaptırmak isteyen kişilerin sağlıklı ve kesin çözüm alabilmesi için ilk yaptıracak olanlara 8-10 seans olarak önerilir. Saç mezoterapisinde önerilen 8 seanslık işlem süresinin ilk 4’ü haftada 1 kez olmak üzere 4 hafta içerisinde uygulanabilmektedir. Diğer 4 seans ise iki haftada bir kalan iki seans da 4 haftada bir olmak üzere uygulaması yapılır. İşlem sırasında kişinin uygulama yapılacak bölgesi­ne anestezik özelliği taşıyan kremler veya lokal anestezik enjeksiyonu uygulanır. Böylece uygulama sırasında kullanılacak olan ilaçlar kişide herhangi bir acı hissi yaratmaz.

Vücut Mezoterapisi Nedir?

Bölgesel zayıflamada yaygın olarak kullanılan vücut mezoterapisi yönteminde sorunlu bölgeye küçük dozlarda ilaç enjekte ederek yağ hücrelerini azaltma hedef alınmaktadır. Bu sayede lenfatik sistem hızlanır hücre içi yağ metabolizması artar. Selülît sorununda çok başarılı bir yöntem olan vücut mezoterapisi yaklaşık 10 günde bir 8 seans uygulanır. Sonrasında 8-12 ayda bir olacak şekilde kür tekrarlanabilir.

Vücut Mezoterapisi Kimlere Uygulanmaz?

 • Kalp yetmezliği olanlara
 • Böbrek yetmezliği olanlara
 • Hamilelik – emzirme döneminde olanlara + Diyabet hastalarına

Vücut Mezoterapisi uygulandıktan sonra hasta, günlük hayatına devam edebilir. Güneşlenme ve solaryumdan kaçınmalıdır. Ciltteki hassasiyet ve varsa morluk geçtik­ten sonra hastanın güneşlenmesinde sakınca yoktur.

GÖZ ALTI MEZOTERAPİSİ

Göz çevresi diğer cilt bölgelerimize göre daha ince ve hassastır.Bu nedenle

yaşlanma sürecinde olumsuz yaşam tarzından ilk etkilenen bölgedir. Uzun süre bilgisayar başında çalışmak, yetersiz su tüketilmesi, sigara ve alkol tüketimi, uyku düzensizliği gibi alışkanlıklar göz altı morluklarının edinsel olarak gelişmesinde en önemli faktörlerdir. Göz altında genetik ve  çevresel faktörlere bağlı oluşan morluk, torbalanma gibi sorunlar göz altı mezoterapisi ile tedavi edilebilir.

Göz altı mezoterapisinde içerisinde hyaluronik asit, resveratrol, glutatyon, antioksidanlar, aminoasitler, B grubu vitaminler bulunan solüsyonlar kullanılır. Cilde nem verir, parlaklık sağlar ve cildi besler.

Öncesinde lokal anestezik krem uygulandığı için işlem ağrısızdır. Kişiden kişiye seans sayısı değişmekle birlikte genellikle 2-4 seans yeterli olur.

GENÇLİK SERUMU

Yaşlanma tüm organlarımızda zaman içerisinde oluşan fonksiyon azalması ve kaybıyla sonuçlanan bir süreçtir. Derimiz dış ortama en fazla maruz kalan organımız olduğu için bu yaşlanma sürecinden de dolayısıyla daha fazla etkilenir. Dış faktörlerin yanında kronolojik yaşlanma sürecinde cildimize asıl gençliğini veren orta tabakada bulunan hyaluronik asit oranında zamanla azalma olurken, kollajen ve elastin fibrillerde de azalma ve yapılarında bozulma gerçekleşir. İşte tüm bunların sonucunda ciltte sarkmalar, ince kırışıklıklar, nem kaybı gibi yaşlanmanın fizyolojik bulguları gözlenmeye başlar. Cildimizin zaman içerisinde kaybettiği hyaluronik asit ve kollajeni  yerine koyabilirsek  yaşlanma hızını yavaşlatabilmemiz mümkündür. İşte gençlik serumu bu amaçla ortaya çıkmış, yoğun hyaluronik asit, prokollajen peptidler ve vitaminler içeren  bir mezoterapi kokteyli olup lokal anestezik krem sonrası küçük enjektörlerle cildin orta tabakasına uygulanır. Kişinin ihtiyacına göre seans sayısı değişmekle birlikte genellikle 30-40 yaş arası 2 seans, 40-50 yaş arası  3 seans, 50 yaş sonrası 4 seans yeterli olmaktadır.