Prp Uygulaması
Manisa Prp Uygulaması

PRP Nedir? PRP-İZMİR

Trombosıtten zengin plazma demektir. (izmir prp) Kişinin kendi kanından basit bir işlem sonrası elde edilen trombositten zengin serum deri içine küçük miktarda enjekte edilmesi yoluyla uygulanır. PRP İZMİR

PRP Uygulamasında Amaç Nedir?

Platelet Rich Plazma kelimelerinin ilk harflerinin yazılarak isim verilen PRP tedavisi, cilt gençleştir­me yöntemlerinin en etkili ve en iyi cilt tedavisi veren yöntemlerinden biridir.Trombositler (izmir prp), çeşitli sebeplerden dokularda oluşan hasarların onarımını ve doğal hallerine dönmelerini sağlamak için ihtiyaç duyulan “büyüme faktörlerini” yapısında barındıran kan bileşenleridir PRR dokulara enjekte edilen bölgede büyüme faktörleri açığa çıkarak

yeni kollajen oluşumunu hızlandırır. Dokunun onarımı hızlı ve güçlü bir şekilde başlar ve daha çabuk sonuçlanır. PRP İZMİR

PRP Uygulama Sebepleri Nelerdir?

Deride esneklik ve parlaklığının yeniden kazandırılması, kırışıklıkların düzelmesi, sivilce ve yara izlerinin giderilmesi, gözaltı morlukları ve leke tedavisinde uygulanır. Prp-izmir

Medikal Estetikte, PRP yüz, eller, kollar, boyun, dekolte gibi bölgelerde uygulanır Saç dökülmesinde yapılan tedavi seçeneklerinin etkisini güçlendirmek amacı ile de uygulanır.

PRP Sonuçları Nelerdir? Prp-izmir

  • Yüzdeki temel kıvrımlar, güneş ve yaşlılık izleri yumuşar.
  • Cilde parlaklık kazandırılır. PRP İZMİR
  • Gözaltı bölgesi torbalannda ve gözaltı morluklarında düzelme olur.
  • Ciltte gençleştirme tedavisi gerçekleşir.

PRP Kimlere Uygulanmaz?

Kanser hastalarına,trornbosit sayısı yetersiz olan kişilere.yüzünde enfeksiyon bulunan kişilere bu uygulama yapılamamaktadır.

PRP Uygulaması Nasıl Yapılır?

Medikal Estetik uygulaması olan PRR doktorlar tarafından yapılan bir uygulamadır.

Doktor, kişiden yeterli miktarda kan alır, alınan kan santrfüj cihazında trombositleri ayrıştırılır. Ayrıştırılan trombositler kitteki tüpün içersinde yoğunlaşıp birikir ve PRP denilen bir kan ürünü ortaya çıkar.

Bu ürün (PRP), mikroenjeksıyon, dermapen, dermaroller gibi yollarla deriye, doktor tarafından uygulanır.

Deriyi gençleştirici etkisi uygulamanın hemen sonrasında parlak ve canlı bir görünümle belirgin hale gelir.

Doku hasarlarının iyileşmesini sağlayacak veya yaşlanma etkilerini geriye çevirecek doğal büyüme faktörleri, kişilerin istediği bölgelere verilmiş olunur.

PRP Seans Süresi Nedir? PRP İZMİR

PRP tedavisi 2-4 haftada bir toplam 4 seans uygulama önerilir.PRP İZMİR

PRP Tedavi Uygulama Süresi Nedir?PRP İZMİR

Yaklaşık 30 dakikalık bir uygulamadır. İşlem öncesinde uygulanacak bölgeye lokal anestezik krem uygulanır.

PRP Yönteminin Yan Etkileri Nelerdir?

Kişilerin kendi kanından uygulama yapıldığı için alerji riski vb yan etkisi yoktur. En önemli unsur, uygulamayı yapan kişinin bir doktor olması ve doktorun doğru bir uygulama ile işlemi gerçek­leştirmesidir.

PRP Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

PRP’nin yapıldığı gün ve ertesi gün güneş koruyucu kullanmaya dikkat edilmelidir, iki gun boyunca güneşlenmekten kaçınılmalıdır. İşlem güneş koruyucu uygulandığı sürece yaz-kış güvenle uygulanabilir risksiz bir metodtur.

izmir prp
izmir prp
izmir prp
izmir prp
izmir prp
izmir prp
izmir prp
izmir prp